Posiadamy w swojej ofercie zgrzewarki do produkcji worków foliowych o różnym stopniu zautomatyzowania procesu produkcji.

Klikając na zdjęcia poniżej można przejść do szczegółowych opisów technicznych jak też filmów.
Kontakt tel. 504 130 938 lub info@astrapack.pl 

 

W naszej ofercie można znaleźć również specjalną, dedykowaną zgrzewarką do worków foliowych. Maszyny te produkowane są dodatkowo w kilku wersjach, o różnym stopniu zautomatyzowania procesu foliowania.

Po co komu worki foliowe?

Wszyscy wiemy, że należy (czy wręcz trzeba) walczyć z nadmierną produkcją oraz konsumpcją wszelkich opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych. Worki foliowe, choć coraz częściej wypierane ze sklepów przez opakowania wielorazowe i papierowe, wciąż mają się dobrze – a co więcej, w wielu zastosowaniach są mimo wszystko niezbędne. O ile sama produkcja worków w nadmiernej ilości nie jest czymś dobrym dla naszej planety, to już ich właściwego wykorzystania można się z czasem nauczyć. Ważne jest, by jeden worek służył nam wiele razy – najlepiej przez całe miesiąca lub lata. Aby to było jednak możliwe, potrzebne są profesjonalne zgrzewarki do produkcji worków, będące w stanie wypuścić produkt każdorazowo trwały i mocny.

Zgrzewarka przemysłowa (Buggy)

Taka jest właśnie nasza zgrzewarka marki Buggy. Jest to urządzenie nie tylko precyzyjne, ale i niezwykle wydajne. Jedna operacja pozwala na kompleksową produkcję gotowych materiałów o wysokiej trwałości. Urządzenie obsługuje ponadto szeregów różnych formatów. Co więcej, z tej samej rolki folii zgrzewarka ta jest w stanie wytworzyć woreczki foliowe o różnych rozmiarach i długościach. To nowoczesna zgrzewarki do worków foliowych, która wyposażona jest w panel kontrolny pozwalający na wygodny wybór parametrów jej pracy.

Zalety Buggy

Być może główną zaletą tej maszyny jest całkowicie zautomatyzowana produkcja woreczków. Obejmuje ona wszystkie poszczególne kroki operacyjne – od stawiania i podawania folii, po odbiór gotowych już produktów. Urządzenie obsługuje większość tworzyw sztucznych dostępnych obecnie na rynku, a jego niewielkie gabaryty pozwalają na ustawienie zgrzewarki w każdym pokoju, biurze czy fabryce. Została ona zaprojektowana tak, by zajmować możliwie jak najmniejszą powierzchnię.

Opcje dodatkowe

Ta zgrzewarka, jak i inne produkty służąca głównie do produkcji worków i woreczków z folii, obsługuje ponadto wiele opcji dodatkowych, w tym zastosowanie wykrojników otworów o różnej wielkości i umiejscowieniu na produkcie, druk za pomocą drukarki termotransferowej na folii, czy perforacja folii za zgrzewam. Każde tworzywo sztuczne w procesie foliowania jest w tym przypadku obsługiwane indywidualnie. Zgrzewarka posiada też dodatkowe opcje zabezpieczające, pozwalające na komfortową i spokojną obsługę procesu produkcji woreczków.

Zastosowania

Worki i woreczki foliowe są w zasadzie wciąż niezastąpione wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze sprzedażą lub wysyłką towarów. Zgrzewarki do worków foliowych znajdują więc zastosowanie zarówno do zgrzewania torebek i rękawów z folii aluminiowej, jak i tak zwanego papieru kraft z naniesioną warstwą foliową czy celofanu. Maszyny te są niezastąpione w przemyśle spożywczym, chemicznym i budowlanym oraz we wszelkich laboratoriach i placówkach medycznych – wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z towarami chemicznie szkodliwymi, pylistymi lub szybko psującymi się (np. w przypadku żywności). Mowa tu także o woreczkach sterylizacyjnych. Kolejne zastosowania tego typu zgrzewarek to masowa produkcja artykułów drobnych – biżuterii i półfabrykatów do jej wyrobu, wszelkich koralików, kosmetyków czy też niektórych zabawek.