Zgrzewarki jako automatyczne maszyny pakujące znajdują wiele zastosowań w różnych dziedzinach produkcji przemysłowej i spożywczej. Prezentujemy poniżej automatyczne systemy do pakowania renomowanych europejskich firm. Prowadzimy sprzedaż, uruchomienia tych maszyn jak i też je serwisujemy. Długoletnia gwarancja ale przede wszystkim wieloletnia praktyka  produkcyjna europejskich firm takich jak:  Cibra, Gandus, Hugo Beck, Ravizza, Zappe powoduje, że wszystkie produkty tych firmy przodują na światowych rynkach zgrzewarek automatycznych.

W całym procesie produkcji niebagatelne znaczenie mają maszyny pakujące. To właśnie dzięki nim produkty spożywcze, kosmetyczne, chemiczne czy farmaceutyczne lokowane są w opakowaniach o stosownej wielkości, pojemności/objętości oraz wytrzymałości. Automatyczne maszyny i linie pakujące gwarantują pełną automatyzację produkcji oraz znacznie ją przyspieszają. Proces pakowania jest dzięki automatyzacji płynny i maksymalnie elastyczny: najnowocześniejsze maszyny i linie pakujące zapewniają elastyczność w zakresie parametrów operacyjnych – wielkości/długości/pojemności opakowania, temperatury zgrzewania czy fazy dozowania.

Linia pakująca jest obsługiwana za pomocą ekranu dotykowego, a poszczególne parametry maszyn pakujących mogą być modyfikowane nawet podczas procesu pakowania. Dobrze zaprojektowana linia pakująca to pełna automatyzacja produkcji, duża wydajność oraz możliwość pakowania produkowanych towarów w najatrakcyjniejsze dla klientów pudełka czy saszetki. Atrakcyjne opakowanie niejednokrotnie przesądza o tym, że klient sięga po ten, a nie inny towar.

Różnorodność nowoczesnych maszyn pakujących

Nowoczesne maszyny do pakowania przystosowane są do pracy z towarami o różnej konsystencji i stanie skupienia. Równie łatwo dzięki nim pakować towary sypkie, płynne, mrożone, pyliste, w dużych i małych kawałkach itd. Możliwe jest także indywidualne skalibrowanie maszyny na potrzeby zleceń nietypowych. Standardem jest możliwość wymiany dozowników w zależności od potrzeb. Co ważne, maszyny pakujące gwarantują precyzję działania, a więc dają możliwość tworzenia opakowań o identycznych wymiarach oraz bardzo wytrzymałych.

Na liniach pakujących pracują m.in. takie maszyny do pakowania jak:

Kartoniarki

To maszyny do formatowania kartonowych pudełek o dowolnych kształtach i rozmiarach – mogą być wyposażone w automatyczną zmieniarkę formatów. Kartoniarka może pracować samodzielnie albo we współpracy z dozownikami. Maszyny do pakowania w kartony służą zarówno do pakowania pojedynczych produktów, jak i do tworzenia opakowań zbiorczych i modułowych. Kartoniarka może być wyposażona w system zgrzewania i zaklejania kartonów.

Zgrzewarki automatyczne

Zgrzewarki to maszyny umożliwiające pakowanie produktów w folię. Doskonale nadaje się do systemów mailingowych, pakowanie gazet wraz z wkładaniem dodatków tzw. inserting i wielu innych szybkich zastosowań.

Tunele pakujące do pracy z folią termokurczliwą

To urządzenia służące do obkurczania folii, w którą spakowany jest produkt. Proces obkurczania odbywa się w komorze grzewczej do której produkt zostaje wprowadzony za pomocą pasa transmisyjnego.

Saszetarki i maszyny do opakowań typu stick

Urządzenia te można z powodzeniem wykorzystać nie tylko przy jednorazowych saszetkach, ale również do obsługi pudełek z płaskich wykrojów (wstępnie sklejonych) oraz standardowych kartonów. Saszetki to coraz popularniejszy wśród klientów rozmiar opakowania, stąd duża popularność tego rodzaj maszyn pakujących.

Maszyny pionowe i poziome

Jak sama nazwa wskazuje, pionowe maszyny pakujące pakują produkty w pionie, a poziome – w poziomie. Ma to istotne znaczenie, kiedy bierzemy pod uwagę specyfikę i konsystencję pakowanych towarów. Maszyny pionowe najlepiej sprawdzają się przy pakowaniu produktów sypkich, a poziome – płynnych, ale nie jest to żelazna zasada. Maszyny do pakowania w pionie wymagają zastosowania dozownika, który dozuje produkt do pionowej rury, gdzie formowana jest torebka lub saszetka. Wśród towarów pakowanych przez maszyny pionowe znajdziemy m.in. cukier, kawę czy herbatę.

Maszyny poziome cechują się niezwykłą elastycznością w kwestii zmiany formatów – produkty można w nich pakować zarówno w pojedyncze opakowania jak i w opakowania zbiorcze (multipaki). Saszetkarki oraz automaty typu doypack (efekt: opakowania foliowe stojące z dnem, najczęściej zamykane strunowo) czy Flow-Pack (wykonujące potrójnie zgrzewane opakowania – dwa zgrzewy poprzeczne i jeden wzdłużny- z jednej rolki folii) to właśnie przykłady poziomych maszyn do pakowania. Sprawdzają się one zarówno w branży spożywczej, jak i chemicznej.

W Astrapack zamówić i nabyć można automatyczne systemy do pakowania sygnowane przez renomowane europejskie firm Hugo Beck, Zappe, DM Pack czy Cibra. Obok sprzedaży, nasza firma trudni się serwisowaniem maszyn pakujących. Choć tego typu urządzenia uchodzą za precyzyjne, wydajne i niezawodne, jak wszystkie maszyny elektroniczne, wymagają okresowej konserwacji oraz doraźnych interwencji specjalistów perfekcyjnie znających się na pracy poszczególnych podzespołów.

Maszyny do pakowania oraz linie pakujące to urządzenia, których obsługa wymaga znacznej wiedzy – jeśli nazywamy je „bezobsługowymi” to wyłącznie ze względu na fakt pełnej automatyzacji samego procesu pakowania, wciąż jednak wymagają zdalnego sterowania przez doświadczonego pracownika. Dobrze więc zaopatrywać się w maszyny pakujące w takich firmach, które nie tylko sprowadzają je z zagranicy i dystrybuują na polskim rynku, ale także gwarantują naprawy serwisowe a nawet możliwość przeszkolenia pracowników.