Zgrzewarki do blistrów mogą zgrzewać specjalnie przygotowany kartonik do wypraski blistrowej lub spajać folię do wypraski blistrowej.
W naszej ofercie mamy zgrzewarki półautomatyczne i w pełni automatyczne o różnych konfiguracjach indywidualnych.

 

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak szerokie może być zastosowanie klasycznych zgrzewarek do blistrów? Można nimi opakować większość towarów i przedmiotów, zabezpieczyć kosmetyki czy żywność, a nawet… naprawić to i owo.

Jak to działa?

Automatyczna zgrzewarka blistrowa jest niewielkim urządzeniem, przystosowanym do prostego i szybkiego, a przy tym wysoce precyzyjnego łączenia ze sobą pod wpływem wysokich temperatur (zgrzewania) specjalnie przygotowanych kartoników do formy (tak zwanej wypraski blistrowej). Urządzenie takie spaja także klasyczną folię. Blistry są przepuszczane przez specjalny element prasujący i topiący/rozgrzewający. Współcześnie na rynku, w tym w ofercie naszej firmy, znaleźć można między innymi zgrzewarki półautomatyczne i zgrzewarki całkowicie automatyczne o różnych konfiguracjach. Automatyzacja pracy maszyny zapewnia nam wygodę i maksimum bezpieczeństwa – przy zachowaniu pełnej kontroli nad procesem zgrzewania.

Wybór najlepszej zgrzewarki

Najlepszy dla naszych zastosowań typ zgrzewarki blistrowej zależy ściśle od konkretnych potrzeb. Przed zakupem powinniśmy zastanowić się, do czego najczęściej będziemy jej używać, oraz czy będzie to intensywnie eksploatowany sprzęt biurowy, czy też może raczej będzie to sporadyczne pakowanie zabawek czy prezentów w zaciszu domowym. A może zgrzewanie blistrów na potrzeby jakiejś instalacji artystycznej? Ważna jest także wielkość: sprzęt musi przecież dobrze wpasować się w nasz dom lub biurko. Jakie zgrzewarki możemy wybrać?

Zgrzewarka Quick

Jest to klasyczna zgrzewarka blistrowa – niewielka, stołowa, zgrabna i wielofunkcyjna. Możemy z jej pomocą zgrzewać folię z tworzywa sztucznego lub aluminiowaną. Inne możliwe tworzywa do zgrzania to folia PET i PVC. Można użyć tej zgrzewarki do pakowania także drobnych artykułów z udziałem wypraski wykonanej z kartonowego podkładu. Najczęstsze zastosowania tego urządzenia obejmują zwykłe łączenie blistrów z kartonikami oraz zgrzewanie z udziałem produktów – opakowań odpowiednich i przeznaczonych do pełnej sterylizacji (w tym tzw. Tyvek-paper).

Zgrzewarka BSVA

To z kolei nieco większa i cięższa, „biurowa” bądź też wręcz przemysłowa zgrzewarka blistrowa z automatycznym przesuwaniem formy. Podawanie kartonika może się w tym przypadku odbywać w sposób całkowicie automatyczny. Zautomatyzowane jest również odbieranie gotowych już zgrzewów. Automat nie tylko przyśpiesza pracę, ale czyni ją dużo wygodniejszą – gdy zgrzewarka pracuje nad większą ilością kartoników, my możemy przez chwilę zająć się innymi obowiązkami. Urządzenie wyposażono w elektroniczną funkcję kontrolowania temperatury, zabezpieczającą między innymi gotowe już wypraski oraz ekran dotykowy i łatwy, intuicyjny system nawigacji pracy. Można w nim dowolnie ustawiać formy i magazyny kartoników. Zgrzewarka BSV zapewnia też komfortową dla nas opcję dostosowywania układu zgrzewającego do bardzo różnych materiałów eksploatacyjnych.