Torby maszynowe ECO są produkowane przez specjalne maszyny do tego przeznaczone . Te maszyny są bardzo drogie ale ich produkty czyli  – torby relatywnie tanie. Torby papierowe w coraz większym stopniu potrafią konkurować  z wszechobecnym plastikiem. W naszej ofercie znajdą Państwo torby wyprodukowane przez renomowane firmy polskie i europejskie. Na tych torbach można wydrukować własne logo, adres, oraz inne informacje o firmie. Realizujemy nadruki na torbach, pomagamy przygotować projekty graficzne do druku oraz oczywiście nadrukujemy grafikę przesłaną przez klienta. W razie pytań prosimy o kontakt
info@astrapack.pl lub telefon 501 759 077

W 1867 roku Amerykanka Margaret Knight opracowała prototyp maszyny do składania i sklejania toreb papierowych z płaskim dnem. Aby móc go opatentować, zmuszona była przygotować dla urzędu patentowego model z żelaza. Na drodze do uzyskania patentu nie obyło się bez problemów. Niejaki Charles Annan dokonał kradzieży schematu budowy i działania maszyny. Na szczęście, ostatecznie to Margaret Knight wygrała spór i otrzymała patent w 1871 roku, a wymyślona przez nią maszyna do produkcji papierowych toreb z płaskim dnem pozostaje w użyciu po dziś dzień.

Przyjazne środowisku polskie torby EKO

Torby papierowe maszynowe z powodzeniem wypierają z naszego rynku foliowe reklamówki. Jeszcze do niedawna traktowaliśmy je wyłącznie jako torby prezentowe, zamawiane przez firmy w celu zapakowania firmowych gadżetów. Stanowiły też nieodłączny element wszystkich zakupów w… amerykańskich serialach. Na szczęście, przyjazne środowisku ekologiczne torby szturmem zdobyły także polskie odzieżowe sieciówki i sklepy spożywcze. Dziś nikogo już nie dziwi fakt, że foliowe reklamówki wyparte zostały przez torby EKO  z papieru typu Kraft – gładkiego i prążkowanego – o gramaturze 80-12g, bez górnej zakładki i usztywnionego dna.

Tanie torby bez nadruków bądź z dowolnymi printami stanowią nie tylko doskonałe opakowanie wielokrotnego użytku, ale też wyśmienitą powierzchnię reklamową. To prosty czytelny i szalenie popularny nośnik reklamowy.

Papierowa EKO torba – symbol ekologicznego trybu życia

Zaletą papieru o wspomnianej gramaturze jest duża wytrzymałość – torba udźwignie nawet do około 10 kg – oraz dopuszczenie do bezpośredniego kontaktu z żywnością.Torba maszynowa wykonana z szarego papieru to niemal symbol ekologicznego trybu życia. Ale w naszej ofercie znaleźć można także torby białe oraz kolorowe – w wybranych przez klientów kolorach z dostępnej palety barw. Nadruki na torbach z papieru wykonuje się metodą fleksograficzną albo przy wykorzystaniu sitodruku. W obu przypadkach efekty są bardzo atrakcyjne wizualnie.